Nowa strategia PZU 3.0

Nowa strategia PZU 3.0

Podana niedawno nowa strategia grupy PZU na lata 2015-2020 będzie nosiła nazwę PZU 3.0 i zawiera w sobie trzy główne cele: utrzymanie pozycji w ubezpieczeniach, wprowadzenie kompleksowej oferty zdrowotnej oraz wzmocnienie obszaru inwestycji.

– W ostatnich latach, nasza firma stworzyła sobie solidne fundamenty do ciągłego rozwoju. Wysoki poziom obsługi klientów, wzrost efektywności operacyjnej, odnowienie wizerunku, wysoka efektywność kosztowa, a także przejęcia dwóch marek ubezpieczeniowych pozwoliły na wkroczenie do nowego obszaru biznesu. Nowa strategia PZU realizować będzie wcześniejsze obszary, a do 2020 roku firma osiągnie najwyższa pozycje na rynku w kluczowych sektorach biznesowych- podaje prezes grupy PZU S.A. Andrzej Klesyk. – Strategia PZU 3.0 oznacza trzy główne wartości wyznawane przez markę- efektywność, innowacyjność i bycie fair.

Ubezpieczenia PZU

W sektorze ubezpieczeń PZU ma zamiar utrzymać wiodąca pozycję poprzez najlepszej w Polsce likwidacji szkód, przejrzystym produktom oraz wykorzystaniem najnowszych technologii. Największa rolę w tym procesie ma odegrać ekosystem, który ma zostać stworzony, poprzez zbudowanie lojalności i zwiększenie zaangażowania klientów. Głównym motorem napędowym firmy mają być PZU oraz Link4. Rozwój tych marek ma umożliwić kompletną strategię dla klientów o różnych profilach i potrzebach. Przede wszystkim utrzymana zostanie niezależność lidera segmentu direct w Polsce wybranego w ubiegłym roku.

Grupa PZU chce poprawić i zwiększyć działania w segmencie korporacyjnym. Zostanie to osiągnięte poprzez wdrożenia systemów rozwiązań mających zwiększyć sprzedaż, a także doradztwo w zakresie zarządzana ryzykiem. Szacuje się, że wprowadzenie tych wytycznych ma spowodować w 2012 roku uzyskanie 35% udziału w runku na sektorze majątkowym i nawet 43% udziału w segmencie ubezpieczeń na życie.

Ekspansja

Jedną z przyjętych strategii w PZU 3.0 zasad, jest to aby na rynkach, na których obecna jest już marka, osiągnąć miejsce w pierwszej trójce pod względem składki przypisanej brutto. Strategia zakłada także utrzymanie pozycji lidera na regionalnym rynku, będzie zależne od wejścia na rynki zagraniczne. Dzięki temu zidentyfikowane zostaną cele akwizycji oraz zarządzanie zagranicznymi operacjami. Dzięki temu, w 2012 roku działania te mogą doprowadzić do osiągnięcia udziału składek zagranicznych na poziomie wyższym niż 8%.

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote