Nowy-stary zarząd w PZU-Życie

Zmiany zarządu objęły już PZU SA. Teraz przyszedł czas na zmiany w PZU Życie.

Po kilku miesiącach przerwy, stanowisko prezesa ubezpieczyciela odzyska Dariusz Krzewina. Ze starego składu pozostały również osoby nadzorujące pion finansowe takie jak Przemysław Dąbrowski oraz Sławomir Niemierka, odpowiadający za obszar zarządzania ryzykiem, compliance i bezpieczeństwa.

Z członkowska w zarządzie zrezygnował natomiast Tomasz Tarkowski, który zajmował się likwidacją szkód i świadczeń, a także assistance, Tobiasz Bury (piony: sieci Grupy, sprzedaży masowej oraz kanałów zdalnych), oraz Przemysław Henschke (IT).

Nowymi osobami w zarządzie będą Roman Pałac z Boston Consulting Group oraz Tomasz Karusewicz, w przeszłości m.in. zastępca dyrektora inwestycji zagranicznych PZU. Do władz towarzystwa wejdą także nowi członkowie zarządu PZU SA, powołani 19 stycznia.

Roger Hodgkiss nie jest już prezesem Link4

Roger Hodgkiss, który był prezesem Link4 od czterech lat, zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Powodem decyzji było przejście do zarządu PZU SA i PZU Życie. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go na czele największego polskiego towarzystwa direct. Roger H. Hodgkiss ma 49 lat. Jest Brytyjczykiem. Żonaty, ma dwójkę dzieci. Ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie w Liverpoolu. Jest członkiem zarządu BPCC (British Polish Chamber of Commerce, Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej).

Od 2012 roku był prezesem Link4. Wcześniej pracował w Intouch Insurance Group należącym do RSA. A w latach 2007-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu w firmie ubezpieczeniowej AAS Balta na Łotwie.

Od 1998 do 2007 roku był również managerem w spółkach finansowych należących do grupy GE. Zajmował tam funkcje dyrektora finansowego na Europę w GE Commercial Finance, dyrektora finansowego w GE Capital i dyrektora operacyjnego w GE Capital Modular Space Europe. Interesuje się rugby, krykietem, polską kuchnią. Był reprezentantem Uniwersytetu w Liverpoolu w rugby i krykiecie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes