PZU S.A sprzedał udziały PZU Lietuva.

PZU S.A sprzedał udziały PZU Lietuva.

Grupa PZU sprzedała udziały oddziału na Litwie, 2 lutego zostały one sprzedane norweskim ubezpieczycielem GjensidigeForsikring ASA

Jak informuje prezes grupy PZU SA, Andrzej Klesyk, sprzedaż litewskiego oddziału wynika z zakupów aktywów RSA w krajach bałtyckich. Grupa otrzymała zgode na zakup LietuvosDraudimas AB, jednak pod warunkiem sprzedaży części posiadanych aktywów na lokalnym rynku.

Jak podaje prezes grupy PZU S.A. jest to bardzo ważny dzień w historii grupy, ze względu na bardzo szybką i sprawną ekspansję PZU na inne rynki.

– Nie była to prosta transakcja. Grupa PZU została do niej zobowiązana przez Litewski Nadzór Antymonopolowy. Cieszę się z transakcji, szczególnie, że udało się ja przeprowadzić w bardzo szybkim tempie, zaledwie trzech miesięcy. Cena jaką udało nam się wynegocjować jest bardzo satysfakcjonując. Dodatkowo, sprawność procesu sprzedaży PZU Litwa i zakupu spółek od RSA pokazuje, że grupa PZU zbudowała w obszarze przejęć i akwizycji wysokie kompetencje.

Kwota za jaką grupa PZU sprzedała udziały PZU Litwa 2 lutego 2015 roku grupie GjensidigeForsikring ASA to 54 miliony euro wraz z kwota, która odzwierciedli zmiany jakie zaszły w spółce od dnia wyceny (30 września 2014 r.) do zamknięcia transakcji. Nie została ustalona ostateczna wartość, ponieważ cena końcowa zależy od wielu warunków zawieszających.

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote