PZU SA rozpoczyna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw

ubezpieczenia rolne w PZU14 marca PZU SA rozpoczął sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw. Rolnicy mogą liczyć na wyższą dopłatę z budżetu państwa do składki. W tym roku wyniesie ona 65%.

W ofercie znalazła się możliwość objęcia ochroną praktycznie wszystkich upraw – zarówno od dotowanych ryzyk np.: przymrozków wiosennych, gradu, powodzi, suszy, jak i niedotowanych np. ognia. Ponadto, rolnik może ubezpieczyć wybrane przez siebie gatunki upraw. Wystarczy tylko, że dokładnie wskaże plantacje, które chce ubezpieczyć.

Dla nowych klientów przygotowane zostały promocyjne stawki za ubezpieczenie wybranych upraw od ryzyka gradobicia lub w pakiecie „wiosna”. Ubezpieczenia dobierane są w zależności od regionu kraju. Różnią się kosztami.

Katarzyna Bem, dyrektor Biura Zarządzania Produktami w PZU SA, podkreśla, że ubezpieczenia oferowane są bez żadnych dodatkowych opłat elastyczną i jest możliwość płacenia za nie w ratach. Ponadto, PZU gwarantuje odszkodowanie za zniszczoną uprawę, obliczone na podstawie ceny uprawy, według której zostało zawarte ubezpieczenie.
Za dodatkową opłatą klienci mogą poszerzyć zakres dotowanego ubezpieczenia upraw od ryzyk m.in. gradobicia i przymrozków wiosennych przez wykupienie udziału własnego oraz obniżenie do 8% franszyzy integralnej. W ubezpieczeniu upraw od ryzyka ognia franszyzy nie ma. PZU zapewnia, że traktuje indywidualnie każdego klienta.

Co roku PZU ubezpiecza ok. 1,5 mln hektarów upraw. Stanowi to ok. 50% udziału w rynku dotowanych ubezpieczeń rolnych w Polsce.

5.00 avg. rating (99% score) - 198 votes