Ubezpieczenie odpowiedzialnowści cywilnej w życiu prywatnym

Wszystkim nam zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu bądź nasza pociecha wybiło szybę w oknie znajomego. W takich sytuacjach ocali nas polisa OC. Pokrywa ona straty wyrządzone osobom trzecim. To co jest w niej dobre to to, że chroni nie tylko osobę, jaka wykupiła ubezpieczenie, ale także jej członków rodziny.

Polisa OC przez większa część osób kojarzona jest z zabezpieczeniem, jakie musi kupić kierowca samochodu. Natomiast, polisa OC jest też formą zabezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, jakie mogą przytrafić się w naszym powszednim życiu. Zdecydowanie, z wykorzystaniem niej możemy ochronić się przed pogrążeniem  pieniężnym w wypadku, gdy zalejemy sąsiada lub wyrządzimy komuś jakąś inną krzywdę, która wiązała się będzie ze stratą finansową. Warto również uzupełnić, że polisę odpowiedzialności cywilnej wolno powiązać na przykład z ubezpieczeniem mieszkania, dzięki czemu ubezpieczenie będzie tańsze.

Kiedy OC jest przydatne?

Ubezpieczenie przyda się w sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie zaplanować. Takimi sprawami są zatopienie czyjegoś lokalu, wybicie szyby, pogryzienie nieznajomego przez naszego pupila lub uszkodzenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Polisa, jaką zawieramy obejmuje również sytuacje, w których pukniemy kogoś i musimy zrealizować należyte odszkodowanie z tego tytułu.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania polisy odpowiedzialności cywilnej?

Zawierając ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej musimy o kilku sprawach pamiętać. nade wszystko, powinniśmy wybrać adekwatną sumę gwarancyjną oznacza to maksymalną wartość zadośćuczynienia, które wypłaci towarzystwo ubezpieczeniowe poszkodowanej osobie. Dzięki wobec tego, będziemy mieć pełne przekonanie, że nie będziemy musieli nic płacić z własnych pieniędzy. Należy też zwrócić uwagę na zakres ochrony, którą zapewnia polisa. Im okazalsza jest lista rzeczy, od jakich jesteśmy ubezpieczeni, tym lepiej dla nas i tym lepsze jest taka polisa.  Ubezpieczyciel z tytułu polisy OC nie ochrania też naszych działań połączonych z prowadzeniem działalności gospodarczej, tych które wykonujemy na etacie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes